راهنمای نویسندگان


 

 دریافت فایل اصالت مقاله (تعهد نامه) نشریه زن و مطالعات خانواده

با توجه به لزوم صیانت از تألیفات پژوهشگران گرامی کشور و پرهیز از تخلفات پژوهشی و با عنایت به قانون «پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی» و بر اساس آئین‌نامه نشریات علمی شماره 11/25685 مورخه 1398/2/9 وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بر اخلاق پژوهش، تمامی نویسندگان مقالات موظفند گواهی مشابهت‌یابی مقاله ارسالی خود را از سامانه  همیاب سیناوب با بارگذاری کل مقاله، اخذ و در زمان ارسال مقاله در سایت نشریه، در قسمت فایل‌های ارسالی نویسندگان و در بخش کپی‌رایت بارگذاری نمایند. بدیهی است عدم ارائه گواهی مشابهت‌یابی و یا هم‌پوشانی زیاد سبب عدم بررسی و پذیرش مقاله خواهد شد. مسئولیت صحت گواهی ارائه شده به‌طور کامل بر عهده نویسنده مسئول مقاله است. لازم به‌ذکر است هزینه مشابهت‌یابی به عهده شخص نویسنده می‌باشد.

 


  

 

 

 

 شماره حساب

شناسه واریز ( کد دیجیت)

عنوان نشریه

نزد بانک ملی

0104139330003

2122812186

مجله زن و مطالعات خانواده

 

  وظایف نویسندگان

1- ارائه مقالات علمی و استاندارد

نویسندگان مقالات به صورت علمی و منسجم، مطابق استاندارد نشریات آماده کنند. روش به کار رفته در مقاله با دقت و عینی انجام گرفته و داده ها به صورت صحیح گزارش شود. از طریق ارجاع دهی کامل، حقوق سایر اشخاص در مقاله رعایت شود. از ابراز موضوعات حساس و غیراخلاقی، سلیقه ای و شخصی، نژادی و مذهبی و اطلاعات جعلی و نادرست و ترجمه از آثار دیگران بدون ذکر عنوان در مقاله خودداری شود

 2- ارائه داده های خام در صورت نیاز

  از نویسنده  خواسته شود در صورت نیاز داده های خام، مصاحبه‌ها و یا پرسشنامه ها و سایر ابزار به کار رفته در تحقیق را ارائه  و معرفی نماید. دسترسی عمومی به این اطلاعات ( سازگار با بیانیه ALPSP –STM) به بهبود کار مقالات کمک می نماید

  3- اصالت مقاله ارائه شده

مقالات ارائه شده توسط نویسندگان می بایست کار خود نویسنده ارائه کننده مقاله بوده و هر گونه استفاده از تحقیقات سایر افراد با ذکر منبع در مقاله آورده شود

  4- عدم انتشار همزمان یک مقاله و یا مقاله پذیرش و چاپ شده

  ارائه همزمان یک مقاله به چند نشریه و یا مقالات منتشر شده و یا پذیرش شده به سایر نشریات خلاف قوانین است

  
5- ذکر ارجاع‌دهی مناسب

ارجاع دهی شامل ذکر کلیه کتاب ها، نشریات و پایگاه های اینترنتی و سایر تحقیقات اشخاص در کتابنامه است

  
ذکر فرد مسئول و همکاران در مقاله و دقت در عدم وجود اسامی غیرمرتبط

فرد مسئول مقاله کسی است که در تهیه، آماده سازی، طراحی و اجرای مقاله سهم عمده را به عهده داشته است و سایر نویسندگان نیز به عنوان همکار در مقاله ذکر می شوند و نویسنده اصلی مقاله می بایست نسبت به وجود نام و اطلاعات تمامی نویسندگان و عدم وجود نامی غیر از نویسندگان مقاله اطمینان حاصل کند همچنین کلیه نویسندگان مقاله را مطالعه و نسبت به ارائه آن به توافق رسیده باشند

  
اطلاع‌رسانی در خصوص وجود خطرات احتمالی برای انسان ها یا سایر موجودات زنده

هر گونه خطراتی که به واسطه تحقیق هر نویسنده، متوجه انسان ها و یا سایر موجود می شود، می بایست به وضوح در مقاله ذکر شده باشد.


ذکر پشتیبان‌های مالی

نویسندگان می بایست کلیه پشتیبان ها مالی مقاله خود را نیز معرفی نمایند  

    اعلام وجود خطاهای اساسی در مقالات

نویسنده در هر زمانی که متوجه هر گونه خطا و بی‌دقتی در مقاله خود شود نشریه را در جریان آن قرار داده، نسبت به اصلاح آن اقدام و یا مقاله را بازپس گیرد

 

 نحوه نگارش منابع:

 در فهرست منابع، منابع فارسی به انگلیسی برگردان شوند و در انتها عبارت [In Persian] قید شود. منابع به‌ترتیب الفبایی (بدون درج شماره برای منابع) مرتب گردند. ضروری است مولفین محترم از به‌کارگیری تمامی منابع مندرج در فهرست منابع در متن مقاله و بالعکس اطمینان حاصل نمایند. در صورتی‌که نگارنده‌ای در یک سال چند مقاله دارد، با اضافه کردن حروف a وb و ... در کنار تاریخ انتشار مقاله مشخص شود. در نگارش منبع، ترتیب زیر مراعات شود: نام­خانوادگی و حرف اول نام نویسنده و یا نویسندگان، سال انتشار، عنوان مقاله یا کتاب، در مورد کتاب چندمین چاپ، نام مجله یا ناشر، شماره جلد و صفحات مقاله یا کتاب نوشته شود.

 در صورتی که تعداد نویسندگان یک منبع بیشتر از 6 نفر باشد، بعد از نام نفر ششم از عبارت"et al"  به شکل ایتالیک استفاده شود.  نام مجله به­طور کامل نوشته شود و از نوشتن خلاصه نام مجله خودداری شود. از آوردن پایان‌نامه و سایت‌های اینترنتی نامعتبر به‌عنوان منبع خودداری گردد.

  توجه: به هنگام نوشتن منبع، به علائم نشانه‌گذاری (نقطه، ویرگول و ...) و فواصل بین کلمات،حروف و نشانه‌­ها دقت شود.

ترتیب و محتوای موضوعی قسمت‌های مختلف مقاله

 ساختار و ترتیب مطالب در مقاله‌های ارسالی شامل "صفحه مشخصات مقاله (Cover Page)"، "عنوان"، "چکیده فارسی"، "واژه‌های کلیدی"، "مقدمه"، "ابزار و روش"، "یافته‌ها"، "بحث و نتیجه‌­گیری"، "سپاسگزاری"، "تضاد منافع"، "منابع" و در نهایت "چکیده لاتین" می‌باشد.

  برگه مشخصات مقاله

  این بخش شامل عنوان مقاله، نام و نام خانوادگی و آدرس علمی (Affiliation) نویسنده یا نویسندگان، نشانی کامل پستی، نشانی الکترونیکی و شماره تلفن نویسنده مسئول مکاتبات و هم‌چنین نشانی الکترونیکی و شماره تلفن سایر نویسندگان می‌باشد که در صفحه‌ای جداگانه تنظیم می‌شود. در صورت وجود چند نویسنده، باید نویسنده مسئول مکاتبات مشخص گردد. برگه مشخصات مقاله باید به دو زبان فارسی و انگلیسی نوشته شود.

 عنوان/عنوان گردان

  عنوان مقاله بایدکوتاه و گویاباشد و از 15 واژه تجاوز نکند ،متأثر از موضوع و هدف اصلی تحقیق باشد. عنوان گردان (Running title)، عنوان کوتاه شده مقاله است و باید حداکثر در 8 کلمه تنظیم شود.

 چکیده فارسی

 چکیده باید محتوای مقاله رابازگو نماید و با تاکید بر روش ها،نتایج و اهمیت کاربرد نتایج بوده و تمام آن در یک پاراگراف و حد اکثر در 15 سطر(حدود 250 واژه نوشته شود. چکیده انگلیسی باید ترجمۀ کامل چکیده فارسی باشد.

  واژه­‌های کلیدی

  تعداد واژه­‌های کلیدی بین 3 تا 5 کلمه بلافاصله بعد از چکیده های فارسی و انگلیسی باشد. انتخاب کلمات باید در ارتباط با موضوع اصلی تحقیق باشد. این کلید واژه ها باید به ترتیب الفبایی نوشته شوند.

آدرس دفتر مجله:

 

تبریزـ ضلع شرقی اتوبان پاسداران ـ مجتمع دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریزـ ساختمان علامه امینی ،طبقه زیرزمین اتاق مجله کد پستی: 5157944533

 تلفن: 31966086-041


وب سایت مجله:http://jwsf.iaut.ac.ir/journal/contact.us

iaut.women2@gmail.com :نشانی پست الکترونیکی